Živá magneziová sůl 5,5L

Kód: 915
Neohodnoceno
375 Kč

Živá magneziová sůl pro zdravotní koupel.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuto sůl je možné používat ve formě koupele, (hořečnatá koupel) nebo jako nasycený roztok. Ve formě koupele sůl používáme tak, že ji ve vaně rozpustíme, přičemž máme na zřeteli koncentraci a množství vody – čím víc vody, tím větší množství živé soli. Obecně platí, že na jednu vanu vody (cca 60 litrů vody) přidáme asi 250 g živé soli. Teplota vody by měla být 38° – 45°C. Doporučujeme ponořit zejména bolestivé části těla. Pokud je ve vaně prostor k pohybu, tak jej doporučujeme využít. Délka koupele: 15 do 25 minut. Při pohybu ve vodě nad 25 minut dochází k vyluhování látek s hygroskopickými vlastnostmi a pokožka ztrácí schopnost vázat vodu.

Po ukončení koupele nepoužívejte mýdlo, ani šampóny. Minerály dostatečně odstraní nadbytečné tuky a špínu. Opláchněte tělo čistou vodou a ještě asi hodinu zůstaňte zabaleni v teple, čímž se zvýší účinek živé soli.
V případě, že máte bolestivou pouze část těla, udělejte si koncentrovanější roztok (do 500 g živé soli vlijte cca 2 l vody), namočte do roztoku gázu nebo vatu a obklad si přikládejte na postižené místo.

Všeobecně se doporučuje používat živou sůl ve formě koupele 2-3x týdně po dobu 2 – 4 týdnů. Ani několikanásobné překročení denního limitu (cca 300 mg) hořčíku zdravému člověku neuškodí, protože nadbytečné množství se automaticky z těla vyloučí.

Živá magneziová sůl se doporučuje užívat hlavně při těchto problémech:

- kožní onemocnění (lupénka, chronické ekzémy, zánětlivé onemocnění kůže...)

- revmatismus a artritida

- cévní a nervové problémy

- v období klimakteria

- srdečně-cévní onemocnění

 

Optimální složení minerálů v Živé magneziové soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Dominantou Živé magneziové soli je hořčík (magnézium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou křeče v lýtkách a stehnech, tupá bolest hlavy, závratě a pokles koncentrace. V mnohých případech se přidává srdeční arytmie, žaludeční křeče, nevolnost a zvracení.